تماس مستقیم:  

موسسه مدیریت پروژه آمریکا

®PMI (مؤسسه مدیریت پروژه) سازمانی غیرانتفاعی و فعال در زمینه حرفه مدیریت پروژه است که طیف وسیعی از خدمات را در جهت توسعه و پیشرفت حرفه مدیریت پروژه ارائه می نماید. این مؤسسه بزرگترین سازمان حرفه ای جهان با نیم میلیون عضو در بیش از ۱۸۵ کشور دنیا می باشد. این مؤسسه که پیشرو و پیشتاز در زمینه گسترش استانداردها، کاربردها و مفاهیم مدیریت پروژه در سطح بین الملل می باشد در سال ۱۹۶۹ میلادی و با هدف تبادل دانش و حرفه ای کردن مدیریت پروژه در سطح بین المللی تاسیس گردید.

از مهم ترین فعایت های PMI می توان به توسعه استانداردهای حرفه ای مدیریت پروژه اشاره نمود که نیازمندی های اطلاعاتی و عملیاتی اصلی کلیه سازمان ها، پروژه ها، طرح ها، افراد و متخصصین در حوزه مدیریت پروژه را تامین می نمایند. در طول دهه اخیر بیش از ده استاندارد رسمی در سطو ح و حوزه های مختلف مدیریت پروژه توسط PMI منتشر گردیده اند که از آن میان PMBOK® Guide یا همان راهنمای بدنه دانش مدیریت پروژه، که در سال ۲۰۰۸ میلادی نسخه چهارم آن به چاپ رسید، اصلی ترین مرجع مدیران پروژه ها در سراسر دنیا می باشد و مطابق آمار رسمی PMI تا بحال به ۱۶ زبان زنده دنیا ترجمه شده و در سراسر دنیا رسماً چاپ و منتشر گردیده است

PMI

همکاری موسسه فصل و موسسه PMI

PMI

موسسه توسعه و آموزش فصل، نماینده رسمی (ثبت شده) خدمات آموزشی ®PMI در ایران، ارائه دهنده خدمات توسعه حرفه ای (خدمات آموزشی) و توسعه سازمانی (خدمات مشاوره و اجرایی) در حوزه مدیریت پروژه و مدیریت فناوری اطلاعات با استاندارد های بین المللی می باشد که هدف اصلی خود را توسعه فراگیر و کاربردی مدیریت پروژه در کشور قرار داده است. در موسسه توسعه و آموزش فصل، کیفیت و نوآوری در ارائه خدمات و راهکارهای مدیریت پروژه در قالب مدل توسعه مدیریت پروژه کاربردی (بیاموزید! بسازید! و بکارببندید!) با محوریت نیازمندی های بومی کشور در کنار بهره مندی از پیشرفت های بین المللی در این زمینه را راهگشای توسعه و پیشرفت کارشناسان، مدیران و سازمان های ایرانی می دانیم.

موسسه توسعه و آموزش فصل یک ارائه دهنده جامع خدمات مدیریت پروژه در ایران می باشد که بر توسعه فراگیر و کاربردی مدیریت پروژه متمرکز شده است. این موسسه به عنوان بازوی آموزشی، اجرایی و مشاوره ای شرکت فصل رایانه در زمینه مدیریت پروژه و مدیریت فناوری اطلاعات، خدمات مورد نیاز سازمان های پروژه محور در خصوص ساماندهی، مدیریت، اجرا و ارزیابی سبد پروژه ها را با هدف بهبود عملکرد سازمانی طراحی و ارائه می نماید. سبد خدمات “توسعه حرفه ای” و سبد خدمات “توسعه سازمانی” موسسه توسعه و آموزش فصل بگونه ای طراحی شده اند که تحولی شگرف در مسیر پیشرفت حرفه ای متخصصین پروژه ها و بهبود عملکرد سازمان های پروژه محور پدید خواهند آورد.

خدمات موسسه مدیریت پروژه

در میان عناوین حرفه ای این مؤسسه، ®PMP (متخصص مدیریت پروژه) یا همان مدیر پروژه حرفه ای، شناخته شده ترین و معتبرترین عنوان در حرفه مدیریت پروژه در سطح بین الملل می باشد که از اهمیت بسزایی در ارزیابی و گزینش مدیران پروژه ها در اکثر کشورهای دنیا برخوردار می باشد. PMP که اوّلین عنوان حرفه ای مدیریت پروژه در دنیا می باشد در سال ۱۹۸۴ پایه گذاری شد و با سیاست گذاری مناسب و حمایت هدفمند PMI توانست در مدت کمتر از ۲۵ سال بیش از ۳۷۰ هزار متخصص حرفه مدیریت پروژه را جذب خود نماید چرا که علاوه بر امکان انتخاب و کسب آن برای تمامی افراد با سطوح مختلف تحصیلات و مهارت، نشان دهنده سطح قابل قبولی از تعهد حرفه ای، شایستگی، دانش و تجربه در زمینه مدیریت پروژه بوده و حفظ این عنوان حرفه ای نیز مستلزم به روز نمودن دانش و گسترش تجارب و مهارت های دارنده آن می باشد. لازم بذکر است که در سال ۲۰۰۷ میلادی عنوان حرفه ای PMP تاییدیه ANSI/ISO/IEC 17024 را از سازمان بین المللی استاندارد (ISO) دریافت نمود. در واقع PMI اوّلین سازمانی است که موفق به اخذ تاییدیه  ISO 9001در زمینه گواهینامه های حرفه ای خود گردیده است.

در کنار خدمات و فعالیت های مذکور، PMI رویکرد ویژه ای به موضوع آموزش مدیریت پروژه با هدف گسترش آموزش های با کیفیت و منطبق بر استانداردهای حرفه ای آموزش دارد و یادگیری را مبدأ ترقی و ترفیع شغلی مدیران پروژه ها می داند. همچنین مطابق اعلام رسمی PMI از میان ۲۰ میلیون هدایت کننده پروژه ها در سراسر دنیا تنها یک میلیون نفر آموزش های استاندارد و قابل قبولی را گذرانده اند. به همین منظور PMI تحت برنامه ای با عنوان R.E.P (ارائه دهنده رسمی خدمات آموزشی و مخفف عبارت (Registered Education Provider) به انتخاب و تعیین مراجع مورد تایید جهت ارائه خدمات آموزش می پردازد. R.E.Pها مجوز ارائه خدمات آموزش حرفه ای مدیریت پروژه را به طور رسمی از PMI دریافت می نمایند و خدمات آموزشی آنها شامل کنفرانس ها، دوره ها و برنامه های آموزشی از نقطه نظر محتوا، اهداف آموزشی، نحوه ارائه، ارزیابی، پیشینه مدرس و چهارچوب های بهبود مستمر کیفی مورد تایید و تصدیق PMI بوده و امکان صدور گواهینامه معتبر با لوگوی آموزشی PMI و همچنین صدور تاییدیه PDU برای شرکت کنندگان در برنامه های آموزشی ارائه شده توسط R.E.P ها وجود دارد.

 

pmi-logo

رویکرد موسسه فصل

موسسه فصل، توسعه کاربردی و یکپارچه مدیریت پروژه و فناوری اطلاعات را به عنوان محور خدمات خود تعیین نموده است و این فرآیند را در قالب سه فعالیت اصلی آموختن، ساختن و بکاربستن اجرا می نماید. توسعه فراگیر و کاربردی مدیریت پروژه در اولین مرحله نیازمند باور و اعتقاد عملی به کارآیی و اثربخشی شیوه ای از مدیریت به نام “مدیریت پروژه” دارد. امروزه مدیریت پروژه از سوی بسیاری از سازمان ها، تا حد زیادی، به عنوان بهترین شیوه تولید و تحویل خدمات و تغییرات در فرآیندهای سازمانی پذیرفته شده است. در موسسه توسعه و آموزش فصل بدنبال خارج کردن مدیریت پروژه از سندهای راهبردی و الزامات سازمانی و تبدیل نمودن آن به یک ابزار کاربردی و سازمانی می باشیم. در پی تحقق این هدف و ایجاد بستر لازم به منظور توسعه فراگیر و کاربردی مدیریت پروژه در میان سازمانهای ایرانی، موسسه توسعه و آموزش فصل مدلی سه مرحله ای را جهت پیاده سازی مدیریت پروژه تدوین نموده است.

این مدل شامل مرحله آموزش مدیریت پروژه در سازمان (مرحله آموختن)،  مرحله ایجاد و توسعه فرآیند های مدیریت پروژه در ساختار عملیاتی و فرآیندی سازمان (مرحله ساختن) و در نهایت مرحله بکار گرفتن و استفاده عملی از راهکارهای مدیریت پروژه بر پایه پیشرفت های حاصل شده از دو مرحله قبل (مرحله بکار بستن) می باشد. این مدل سه مرحله ای که توسط موسسه توسعه و آموزش فصل تدوین و تحت عنوان ” مدل توسعه مدیریت پروژه کاربردی” نام گذاری شده است، می تواند راهگشای توسعه مدیریت پروژه سازمانی، به عنوان ابزاری جامع و کاربردی جهت دستیابی به اهداف راهبردی سازمان، به شمار آید. پس مدیریت پروژه را “بیاموزید، بسازید و بکار ببندید!”

۲

منوهای نصب در پنل مدیریت