تماس مستقیم:  

نوکو ایران

شرکت KNOCO (نوکو) در سال ۱۹۹۹ میلادی توسط اعضای کلیدی تیم مدیریت دانش شرکت BP (بریتیش پترولیوم) که در دهه ۱۹۹۰ میلادی به عنوان پیشگامان مدیریت دانش در جهان شناخته می شدند، شکل گرفت. موسسین اصلی نوکو را دو تن از برجسته ترین متخصصان حوزه مدیریت دانش در سراسر جهان، نیک میلتون (Nick Milton) و روپرت لسکات ( Rupert Lescott) تشکیل می دهند که در سال های دهه ۹۰ میلادی در پایه گذاری مدیریت دانش و درس آموخته ها در شرکت BP انگلیس و ارتش ملّی بریتانیا نقشی کلیدی را ایفا نموده اند. با بیش از ۱۷ سال سابقه فعالیت شرکت KNOCO به عنوان تخصصی ترین موسسه مشاوره مدیریت دانش و با ۲۵ دفتر نمایندگی رسمی در ۲۵ کشور جهان (از شیلی و آمریکا تا چین و استرالیا و همچنین ایران)، نوکو می کوشد تا مرزهای بکارگیری راهکارهای برتر مدیریت دانش در صنایع مختلف (انرژی، نفت، گاز، بانک و بیمه، تلکام و IT، معدن و حمل و نقل و …) و دیسیپلین های متنوع (از مدیریت پروژه تا فروش و بازاریابی) را گسترش دهد.در این راستا موسسه فصل به عنوان نماینده رسمی شرکت KNOCO در ایران، آماده ارائه خدمات مشاوره و آموزش مدیریت دانش در سطح جهانی به سازمان های برتر دانش محور کشور می باشد.

Knoco

رویکرد موسسه فصل

lessons-learned-cycle-value-generation-partners

موسسه توسعه و آموزش فصل خدمات ویژه ای را به سازمان های علاقه مند به سرمایه گذاری در مدیریت درس آموخته ها پیشنهاد می نماید. این خدمات که بر اساس آخرین مدل ها و فرآیندهای روز جهان در این حوزه تدوین گردیده اند، بر اساس نیازها و فرهنگ سازمانی های ایرانی سفارشی گردیده اند و می توانند بهترین نتایج را در اختیار سازمان های مشتاق به آموختن از تجارب گذشته شان قرار دهند.
ارزیابی وضعیت فعلی یادگیری در سازمان، طراحی و تدوین فرآیندها و گردش کاری ها، ثبت و مستندسازی درس آموخته های پروژه های جاری و گذشته سازمان، تجزیه و تحلیل درس آموخته ها و تولید دانش سازمانی با استفاده از بروزترین ابزارهای مدیریت دانش محورهای اصلی خدمات موسسه فصل در این حوزه را تشکیل می دهند. موسسه فصل به منظور توسعه هر چه اثربخش تر مدیریت دانش، در کنار تیم مشاورین و مدرسین ایرانی، گزینه ویژه همکاری با یکی از حرفه ای ترین شرکت های مشاوره مدیریت بین المللی فعال و صاحب نام در این حوزه را نیز به سازمان های دولتی و شرکت های خصوصی کشور پیشنهاد می نماید.

درس آموخته ها

چرا یک اشتباه بارها و بارها در پروژه ها و فعالیت یک سازمان تکرار و دوباره تکرار می شود؟ چرا دستاوردهای موفق و ارزشمند دست اندرکاران پروژه ها و فعالیت های سازمان، به باد فراموشی سپرده می شوند و در قالب فرآیندهای الزامی و راهکارهای موفق سازمان تثبیت نمی گردند؟! یادگیری و آموختن جوهر پیشرفت است و سازمانی که نخواهد از تجربیات موفق و ناموفق خود درس های بیاموزید، در بلند مدت محکوم به شکست خواهد بود.
درس آموخته ها (Lessons Learned) چکیده تجربیات یک پروژه می باشند که باید در پروژه های آتی به صورت پویا به کار گرفته شوند و مد نظر قرار گیرند. از یک نگاه ساده و کاربردی تر، درس آموخته را می توان دانش کسب شده از تجربه دانست. این دانش تاثیر بسزایی بر عملکرد آینده خواهد داشت و اگر بدرستی شناسایی، ثبت و بکار گرفته شود، موفقیت ها را بیشینه و ناکامی ها رو کمینه می نماید.
برای آموختن از درس های گذشته و تولید دانش از تجربیات، سازمان ها نیاز به سیستم (نظام) مشخص دارند. این سیستم شامل مجموعه ای از روش ها و فرآیندهایی است که سازمان را قادر می سازد درس ها و تجارب خود را کشف، شناسایی، ارزیابی، طبقه بندی، ثبت، مستندسازی، نگهداری، بازیابی و بکارگیری نماید.

ارتباط مستقیم

سازمان های علاقه مند به راهکارهای مدیریت دانش در مقیاس جهانی می توانند به صفحه رسمی موسسه فصل در سایت رسمی KNOCO مراجعه نمایند و درخواست های خود را از طریق aryan.aghili(at)knoco(dot)com با ما به اشتراک بگذارند.

در صورت نیاز به مشاوره، راهنمایی بیشتر و آشنایی با خدمات مذکور، دریافت مستندات تکمیلی، برگزاری جلسه معارفه و تبادل درخواست ها با ما تماس بگیرید یا فرم درخواست خدمات را تکمیل نمایید.

knoco 2

منوهای نصب در پنل مدیریت