تماس مستقیم:  

۶ دلیل برای آنکه به مدرک PMP نیاز دارید!

در بسیاری از گزارشات رسمی و غیر رسمی سال های اخیر، مدیریت پروژه به عنوان یک حرفه و تخصص پردرآمد معرفی شده است که می تواند علاوه بر ارتقای شغلی، افزایش درآمد و امنیت شغلی را به همراه داشته باشد. به عنوان نمونه در گزارشی که در سال ۲۰۱۲ از طرف شرکت مایکروسافت منتشر گردیده است، مدرک PMP به عنوان یکی از هشت گواهینامه حرفه ای که می تواند فرصت های شغلی بیشتری را در تمامی صنایع و شرکت ها پیش روی شما قرار دهد معرفی شد. جالب آنکه این تخصص در صدر فهرست مذکور قرار گرفته است. با بررسی میان گزارشات و مقالات مشابه، ۶ دلیل قانع کننده برای آنکه به PMP نیاز دارید را بررسی و جمع آوری نموده ایم:

   – کسب در آمد بیشتر: حضور و مشارکت در یک برنامه آموزشی مدیریت پروژه و پرداخت هزینه های آزمون بین المللی PMP شکلی از سرمایه گذاری است که باید مانند تمام اشکال سرمایه گذاری، بازده مالی موجهی را در آینده به همراه داشته باشد. پس از کسب مدرک PMP به شرط آنکه این فرآیند همگام و همراه با یادگیری دانش و مهارت های مدیریت پروژه باشد، بیشتر دیده خواهید شد و فرصت های شغلی بهتری پیش روی شما قرار می گیرد. لازم بذکر است که در مرکز توسعه و آموزش فصل با سیاست قیمت گذاری ترویجی، هزینه های این سرمایه گذاری را به حداقل ممکن رسانده ایم.

– ارتقا و افزایش رتبه سازمانی: در مسیر شغلی ای که برای خود برنامه ریزی نموده اید، اخذ گواهینامه های بین المللی و معتبر نقاطی عطف در تثبیت تجارب و دستاوردهای حرفه ای شما می باشند. علاوه بر این تأییدی بر اعتبار شما به منظور پذیرش مسئولیت های بیشتر در سازمان و ارتقاء رتبه سازمانی به شمار می آیند. بسیاری از مدیران و سرپرستان برنامه ریزی و کنترل پروژه در ایران پس از اخذ مدرک PMP توانسته اند تا جایگاه مدیر طرح و پروژه ارتقا یابند.

– تامین نیازهای حرفه ای و اعتباری سازمان: شما یک مدیر پروژه قابل و توانمند هستید یا حداقل تجارب مستند بسیاری در مدیریت و هدایت پروژه های سازمان را یدک می کشید. اگر مدیر پروژه کارفرمای پروژه سازمان شما دارای مدرک PMP باشد، هر چقدر هم که از وی مجرب تر باشید، شاید نتوانید هم سطح وی به تعامل و اداره امور پروژه بپردازید. اهمیت این موضوع از نظر اعتباری برای بسیاری از سازمان ها حدی است که خود اقدام به سرمایه گذاری و تامین هزینه های مرتبط با آمادگی و اخذ مدرک می نمایند.

– فرصت های شغلی بیشتر: همانگونه که در مقدمه اشاره شد، یک مدیر پروژه مجرب و ماهر که در رزومه خود نشانی از یک مدرک معتبر مانند PMP نداشته باشد شانس انتخاب شدن کمتری نسیت به یک مدیر پروژه همسطح (یا حتی در سطح پایین تر)این مدرک را داشته باشد خواهد داشت. این مورد زمانیکه برای فرصت های شغلی جدید در سازمان هایی که شناخت عینی از مهارت و دانش شما ندارند، اقدام می نمایید، نمود و جلوه بیشتری خواهد داشت.

– اعتبار نام شما: سبک زندگی شما با اخذ مدرکی مانند PMP تغییر خواهد کرد. کارت ویزیت خود را فرض کنید که در دنباله نام شما عنوان و لوگوی PMP قرار گرفته است. اعتبار قرار گرفتن عنوان PMP در نزدیکترین موقعیت به نام شما در کارت ویزیت، امضا، صفحات سایت های اجتماعی، فروم های اینترنتی، مقالات و گزارشات نوشته شده توسط شما می تواند اعتبار حرفه ای بسیاری را برایتان به همراه داشته باشد.

– دانش خود را افزایش دهید: خواهشمندیم از فرآیند یادگیری حین آمادگی برای کسب مدرک PMP غافل نشوید. اخذ یک مدرک حرفه ای بدون کسب دانش و مهارت های مرتبط با آن دردی را دوا نخواهد کرد و در بلند مدت شما را با چالش هایی جدی مواجه می نماید. با کسب مدرک بین المللی PMP علاوه بر ۵ مزیتی که در بالا برشمردیم، دانش خود را یکپارچه و بروز نموده و آن را توسعه خواهید داد.

 


Fatal error: Namespace declaration statement has to be the very first statement or after any declare call in the script in /home/seasontd/domains/seasontd.ir/public_html/wp-content/plugins/persian-woocommerce/vendor/nesbot/carbon/src/Carbon/Traits/Modifiers.php on line 12