تماس مستقیم:  

توصیه های روز آزمون PMP

روز موعود فرا رسیده است ! شما حداقل ۴۵۰۰ ساعت تجربه مدیریت پروژه را داشته اید، حداقل ۳۵ ساعت دوره آموزشی مدیریت پروژه را گذرانده اید، روزها و ساعت ها مطالعه نموده اید، تست زده اید و در آزمون های آزمایشی شرکت کرده اید.

در طول هفته های گذشته تقاضانامه های شرکت در آزمون PMP را تکمیل نموده اید. هزینه های آزمون و سفر را نیز پرداخت کرده اید و پس از دریافت نامه صلاحیت شرکت در آزمون، زمان و روز آزمون خود را تعیین نموده اید. آری، شما سرمایه گذاری جامعی را برای امروز انجام داده اید و امروز روز موعود است؛ روزی برای اینکه سرمایه گذاری خود را به تایید PMI برسانید و شما هم به جمع مدیران پروژه حرفه ای جهان بپیوندید!

در این ساعات باقی مانده ۳۵ توصیه بسیار مهم و کلیدی را برای شما آماده کرده ایم تا با حداقل استرس و با آرامش کامل ۴ ساعت آزمون را با موفقیت پشت سر بگذارید. مطالعه این نکات فقط به ۵ دقیقه زمان نیاز دارد اما می تواند نقشی کلیدی در نتیجه آزمون شما ایفا نماید. پس لطفاً با دقت و تمرکز بخوانید و به خاطر بسپارید:

 1. سعی کنید حداقل یک ساعت قبل خود را به محل آزمون (Prometric Test Center) مربوطه برسانید.
 2. حتماً پاسپورت (صفحه اول امضا شده) و ۲ نسخه از دعوتنامه آزمون را همراه داشته باشید و از آوردن وسایل اضافی مانند موبایل، لپ تاپ، ماشین حساب، کتاب و …… خودداری نمایید.
 3. در محل آزمون یک کمد کوچک قفل دار به شما اختصاص داده می شود تا بتوانید وسایل خود را درآن قرار دهید.
 4. ۶ صفحه کامل، ۲ مداد و یک ماشین حساب کوچک در اختیار شما قرار داده می شود.
 5. ناظر آزمون شما را تا کابین محل نشستن شما همراهی می کند.
 6. ۱۰ دقیقه فرصت دارید تا راهنمای شرکت در آزمون رایانه ای (CBT) را مطالعه نمایید.
 7. در این فرصت بهتر است تا قبل از پاسخ دادن به پرسش ها، نکته های مهمی که به نظرتان می رسد (بویژه فرمول ها) را روی کاغذ یادداشت کنید.
 8. پس از این ۱۰ دقیقه، ۶۰ ثانیه فرصت دارید تا آزمون را شروع کنید.
 9. با شروع آزمون، ۴ ساعت فرصت دارید تا به پرسش ها پاسخ دهید.
 10. حتی اگر چند دقیقه استراحت کنید به هیچ عنوان زمان متوقف نخواهد شد.
 11. یک برنامه برای پاسخ به پرسش ها برای خود در نظر بگیرید و از پاسخ دادن بی وقفه به پرسش ها خودداری نمایید. به عنوان مثال: ۷۵ پرسش-  ۵ دقیقه استراحت کوتاه – ۷۵ پرسش- ۵ دقیقه استراحت کوتاه – ۵۰ پرسش و مرور نهایی
 12. به صورت میانگین روی هر پرسش ۶۰ ثانیه وقت بگذارید. به صورت استاندارد برای هر پرسش ۷۵ ثانیه فرصت دارید امّا بهتر است حداقل ۳۰ دقیقه زمان رزرو را برای مرور مجدد ذخیره کنید.
 13. در هر زمان استراحت می بایست مدارک خود را به ناظر آزمون نشان دهید.
 14. یک اسنک کوچک و مقداری آب خنک بهترین گزینه برای زمان های استراحت شما می باشد که می توانید از قبل در کمد خود قرار دهید.
 15. به خاطر داشته باشید که نمی توانید کلاه به سر داشته باشید و یا در طول آزمون از جیب های خود چیزی خارج کنید.
 16. به هیچ وجه امکان صحبت کردن با کسی را ندارید و می توانید از هدفون نارنجی رنگی که در اختیار دارید استفاده کنید.
 17. ممکن است افراد در اطراف شما تردد کنند و لی اجازه ندهید که این مورد شما را مضطرب کند و یا تمرکز شما را به هم بزند.
 18. پرسش ها را با دقت تا انتها بخوانید و سعی کنید پیش از پاسخگویی از فهم و درک کامل و درست پرسش اطمینان حاصل نمایید.
 19. همواره به یاد داشته باشید که اطلاعات کافی و کامل در متن پرسش ها وجود دارد و برای پاسخگویی به اطلاعات اضافی و پیش مفروضات ذهنی نیاز ندارید.
 20. پاسخ ها را از پایین به بالا بخوانید.
 21. بیش از حد روی یک پرسش تمرکز نکنید.
 22. در صورتی که بین ۲ گزینه شک دارید، مطمئن باشید انتخاب اول شما بهترین انتخاب است و فقط در صورتی که دلیل کافی برای آن دارید آن را تغییر دهید.
 23. هیچ سوالی را بدون پاسخ نگذارید زیرا که آزمون نمره منفی ندارد.
 24. اگر پاسخ یک پرسش را بر اساس حدس و گمان انتخاب کردید، حتماً آن پرسش را نشانه گذاری (Mark) نمایید تا در پایان آزمون مجدد بررسی کنید.
 25. در برخی موارد یک پرسش ممکن است شما را جهت پاسخ دادن به پرسشی که در خصوص آن اطمینان نداشتید (به صورت غیر مستقیم) راهنمایی کند. در این موارد شماره آن پرسش را با  یک یادداشت کوتاه روی کاغذ بنویسید تا در پایان آزمون به آن رجوع کنید.
 26. وقتی که به آخرین پرسش رسیدید ، ابتدا مطمئن شوید که هیچ پرسشی بدون پاسخ نیست و سپس (فقط) پرسش های نشانه گذاری شده را از ابتدا تا انتها بررسی کنید. مطمئن باشید که پاسخ صحیح بسیاری از آنها را سریعاً به یاد خواهید آورد.
 27. در زمان مرور نهایی و بازنگری، فقط و فقط پرسش های نشانه گذاری (Mark) شده را بررسی کنید.
 28. با این وجود اگر به هیچ عنوان پاسخ را متوجه نشدید، جوابی را که نوشته های آن بیشتر است به عنوان پاسخ انتخاب کنید. به خاطر داشته باشید که آزمون نمره منفی ندارد و پرسش بدون پاسخ با پرسش با پاسخ اشتباه تفاوتی ندارد!
 29. پس از پایان مرور پرسش های نشانه گذاری شده و اطمینان از تکمیل تمام پرسش ها، می توانید روی Complete Exam کلیک کنید، پیشنهاد می گردد تا لحظه آخر تلاش خود را انجام دهید و از تمام زمان خود استفاده کنید.
 30. از شما پرسیده می شود که “آیا مطمئن هستید؟” (?Are you sure)
 31. پس از انتخاب گزینه “بلی”، ساعت شنی روی صفحه نمایش داده می شود و پس از گذشت ۱۵ الی ۲۰ ثانیه نتیجه آزمون محاسبه می شود.
 32. پس از نمایش اینکه با موفقیت آزمون را پشت سر گذاشته اید (!You passed)، نتایج آزمون توسط ناظر چاپ می شود.
 33. کاغذها، مداد و ماشین حساب را تحویل دهید و نسخه تایید شده (Certified) نتایج را از ناظر تحویل بگیرید.
 34. در کمتر از ۱۰ روز گواهینامه خود را از طریق پست الکترونیک (نسخه PDF) و در کمتر از یک ماه نسخه کاغذی آن را به همراه پین PMP از طریق پست دریافت خواهید نمود. در غیر اینصورت و برای پیگیری مستقیم از PMI با مرکز توسعه و آموزش فصل تماس بگیرید.
 35. به جمع PMP ها خوش آمدید. از این لحظه نام شما در میان PMP ها در سایت PMI ثبت می شود و شما یک کد رسمی (PMP Number) خواهید داشت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص روش ها و چگونگی اخذ PDU جهت تمدید ۳ سالانه گواهینامه خود با موسسه توسعه و آموزش فصل (نماینده رسمی آموزشی PMI در ایران) تماس بگیرید!


Fatal error: Namespace declaration statement has to be the very first statement or after any declare call in the script in /home/seasontd/domains/seasontd.ir/public_html/wp-content/plugins/persian-woocommerce/vendor/nesbot/carbon/src/Carbon/Traits/Modifiers.php on line 12