تماس مستقیم:  

آیا شما به یک مدرک بین المللی مدیریت پروژه نیاز دارید؟

امروزه دیگر داشتن مدارک دانشگاهی و آکادمیک برای فعالیت های حرفه ای به تنهایی کافی نمی باشد و در محیط های حرفه ای و بازار رقابتی نیروی کار در دست داشتن یک مدرک بین المللی و معتبر می تواند درهای جدیدی را به سوی پیشرفت شغلی و افزایش درآمد در مقابل شما باز کند. آیا می خواهید برای همیشه یک مدیر پروژه معمولی باقی بمانید؟ اگر جواب شما مثبت است همین الان این صفحه را ببندید. امّا اگر می خواهید یک مدیر پروژه حرفه ای و ممتاز بین المللی شوید، پاسخ سئوالات خود را در همین صفحه بدست خواهید آورد. خواندن مطالبی که در ادامه می آید کمتر از ۲۰ دقیقه زمان لازم دارد امّا با اندکی تأمل، تلاش و سرمایه گذاری می توانید مسیر شغلی ۲۰ سال آینده خود را دگرگون نمایید!

 

PMP-Passport.png

مدرک ®PMP چیست؟

مدرک ®PMP در واقع شناخته شده ترین مدرک قابل دستیابی توسط مدیران پروژه ها می باشد که از سال ۱۹۸۴ توسط موسسه ®PMI آمریکا برگزار شده و امروزه با گذشت بیش از ۲۷ سال، این آزمون در بیش از ۱۷۰۰ نقطه از جهان برگزار می شود. داشتن این مدرک نشان می دهد که شما تجربه، تحصیلات و صلاحیت هدایت و مدیریت موفقیت آمیز پروژه ها را دارا می باشید و بعنوان فردی متخصص و صاحب نظر در دانش مدیریت پروژه  حرفه ای شناخته می شوید. مدرک ®PMP تنها یک گواهی برای قاب کردن و آویختن به دیوار نیست، بلکه سندی بین المللی در خصوص اعتبار، توانمندی و صلاحیت اجرایی و مشاوره ای شما در زمینه مدیریت پروژه می باشد. اگر شما هم یک مدیر پروژه دارای تخصص و دانش کافی در زمینه کاری خود هستید یا می خواهید در آینده نزدیک به این مهم دست یابید، بهترین گزینه ممکن برای انتخاب در مقابل شماست!

تبریک می گویم! شما فقط یک قدم تا مدرک ®PMP خود فاصله دارید…

آیا دارای تحصیلات دیپلم یا مدارک بالاتر هستید؟ آیا دارای مقداری تجربه کاری در محیط های پروژه ای و سازمان های پروژه محور می باشید؟ آیا به اخلاقیات در حرفه تخصصی خود معتقد هستید؟ و آیا آشنایی حداقلی با زبان انگلیسی و اصطلاحات رشته مدیریت پروژه دارید؟ اگر پاسخ سئوالات فوق مثبت است، شما فقط یک قدم تا اخذ مدرک ®PMP خود فاصله دارید و آن قدم، شرکت در یک آزمون با ۲۰۰ پرسش تستی می باشد. پیش نیازهای لازم جهت کسب گواهی ®PMP  عبارتند از:

  • تحصیلات دانشگاهی یا دیپلم متوسطه
  • زبان انگلیسی
  • تجربه در زمینه مدیریت پروژه
  • وفاداری به اصول اخلاق حرفه ای مدیریت پروژه
  • شرکت در آزمون تستی

شرایط تحصیلی و تجارب پیش نیاز جهت شرکت در آزمون®PMP

برای شرکت در آزمون ®PMP داشتن شرط بند اول و یکی از دو شرط بندهای ۲ و ۳ الزامی است.

۱-  مدرک شرکت در حداقل ۳۵ ساعت دوره آموزش حضوری مرتبط با مدیریت پروژه

۲-  مدرک لیسانس و تجربه مفید کاری به عنوان مدیر و یا همکاری در راهبری پروژه به مدت حداقل ۴۵۰۰ ساعت (لااقل ۳۶ ماه در طول ۸ سال قبل) بدون احتساب مدیریت پروژه های موازی و همزمان

۳- مدرک دیپلم و تجربه مفید کاری به عنوان مدیر و یا همکاری در راهبری پروژه به مدت حداقل ۷۵۰۰ ساعت (لااقل ۶۰ ماه در طول ۸ سال قبل) بدون احتساب مدیریت پروژه های موازی و همزمان

 لازم بذکر است که مرکز توسعه و آموزش فصل می تواند مشاوره لازم را در خصوص بررسی دقیقتر سوابق شغلی و تحصیلی تان را به شما ارائه دهد تا در خصوص دارا بودن پیش نیازهای شرکت در آزمون نتیجه گیری نمایید. نگران نباشید! اگر در مدیریت پروژه تازه کار هستید و قصد دنبال کردن این حرفه را دارید، پیشنهاد ویژه ای برای شما داریم و در برنامه ریزی کارراهه شغلی تان، شما را تنها نخواهیم گذاشت!

شرایط و شیوه برگزاری آزمون

آزمون ®PMP در حال حاضر در قالب یک امتحان ۴ ساعته با ۲۰۰ سئوال ۴ جوابی بصورت کتبی (Paper-Based) یا رایانه ای (Computer-Based) برگزار می گردد. بنا به دلایل متعدد، برگزاری نوع کتبی این آزمون به گزینه ای تقریباً منسوخ تبدیل گردیده است و اکثریت آزمون دهندگان گزینه رایانه ای آزمون را برمی گزینند.

PMP-Pie.pngآزمون ®PMP را شرکتPrometric  از طرف موسسه ®PMI برگزار می نماید. هر زمان که داوطلب مراحل شایستگی برای حضور در آزمون را با موفقیت طی نمود، ®PMI به دواطلب شماره ای (Eligibility Number) را اعلام می نماید که وی با این شماره قادر به تعیین محل و زمان آزمون خود در سایت شرکت  Prometric خواهد بود.

وزن دهی امتیازات آزمون ®PMP

وزن دهی امتیازات آزمون ®PMP که بر اساس ۵ گروه فرآیندی مدیریت پروژه، مطروحه در پم باک، صورت می گیرد، به این ترتیب می باشد: فرآیندهای آغازین ۱۳%، برنامه ریزی ۲۴%، اجرائی ۳۰%، نظارتی و کنترلی ۲۵% و اختتامی ۸%

 

فرآیند اقدام، ثبت نام و شرکت در آزمون ®PMP  (مطابق هندبوک رسمی ®PMI)

شرکت در آزمون ®PMP آنچنان هم پیچیده و دشوار نسیت. فرآیند زیر که در هندبوک رسمی منتشر شده توسط مؤسسه مدیریت پروژه ارائه گردیده است تمامی مراحل مرتبط را به نمایش می گذارد. مرکز توسعه و آموزش فصل، به عنوان نماینده آموزشی رسمی ®PMI  خدمات ویژه ای را برای حمایت و پشتیبانی علمی و اجرایی شما در تمامی این مراحل پیش بینی نموده است و با حداکثر کیفیت و با پیروی از دستورالعمل های مؤسسه مدیریت پروژه شما را در این مسیر هدایت می نماید. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خدمات مذکور، توصیه می کنیم به این صفحه سری بزنید. برای دریافت آخرین نسخه هندبوک ®PMP به این بخش از سایت ®PMI مراجعه نمایید.

اگر احساس می کنید که اطلاعات فوق کافی نیست و یا پرسش های بیشتری در خصوص جوانب و زوایای مختلف مرتبط با این مدرک حرفه ای مانند میزان سرمایه گذاری مورد نیاز، آینده شغلی در سطح کشور و یا بازارهای بین الملل و … دارید، هم اکنون از طریق یکی از راه های ارتباطی موجود با ما تماس بگیرید! همچنین اگر برای PMP آماده شده اید و تا آزمون خود زمان زیادی نمانده، ۳۵ توصیه بسیار مهم و کلیدی را برای شما آماده کرده ایم تا با حداقل استرس و با آرامش کامل ۴ ساعت آزمون را با موفقیت پشت سر بگذارید.


Fatal error: Namespace declaration statement has to be the very first statement or after any declare call in the script in /home/seasontd/domains/seasontd.ir/public_html/wp-content/plugins/persian-woocommerce/vendor/nesbot/carbon/src/Carbon/Traits/Modifiers.php on line 12